юля балаева (ziziboom) wrote,
юля балаева
ziziboom

Шевченківський суд покарає захисників Софії Київської?


23 грудня о 16-00 у Шевченківському районному суді столиці відбудеться чергове засідання у справі за позовом ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» проти чотирьох мешканців будинків по вулиці Гончара. Ймовірно, що на цьому слуханні буде поставлено крапку у черговому протистоянні між будівельною компанією ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» та купкою мешканців столиці, не байдужих до культурної спадщини власного міста.

Нагадаємо, мешканці вулиці Гончара вже другий рік поспіль невтомно протестують проти зведення у їхньому дворі «елітної» багатоповерхівки, яка загрожує знищенням не лише прилеглих до неї старовинних будинків, а й перлини української культурної спадщини – національного заповідника «Софія Київська». До 1 лютого Україна має надати ЮНЕСКО детальний звіт щодо виправлення ситуації у буферних зонах Софії та Лаври, інакше, вже в липні 2010 р., обидві пам’ятки можуть бути викреслені з переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

До числа відповідачів увійшли мешканці сусідніх із забудовою будинків: засновниця літературознавчого сайту «ПРОstory» Євгенія Бєлорусець, активістка Ірина Нікіфорова, Віктор Зуй та Ігор Супрун.

У своєму позові забудовник вимагає визнати будівництво на вулиці Гончара 17-23 законним, а також стягнути з місцевих мешканців 560 тисяч гривень матеріального збитку, якого ніби-то завдало повалення будівельного паркану під час однієї з акції протесту.

Тим часом, правомірність протестів проти зведення багатоповерхівки на Гочара 17-23 підверджують і у Міністерстві регіонального розвитку і будівництва. 15 грудня на нараді у Мінрегіонбуді було офіційно підтверджено, що забудовник ділянок по вулиці Гончара 17-23 ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» не має всіх необхідних дозволів для продовження будівництва.

Зокрема, як повідомив начальник Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслан Кухаренко у відповідь на запит ініціативної групи мешканців вулиці Гончара, його погодження по цьому будівництву є недійсними, оскільки погодження його безпосереднього керівництва - Державного управління у сфері охорони культурної спадщини - було відкликане.

Втім, активність ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» та неприкрита лояльність до компанії-забудовника судді Зубкова, який головує у цій справі, змушують киян сумніватися у справедливості майбутнього рішення суду. Так, на минулому слуханні, суддя Зубков не вагаючись долучив до справи м’яко кажучи сумнівні роздруковані цифрові фотографії невідомого авторства із зображенням відповідачів. Крім того, іще у серпні, коли справу тільки було прийнято до розгляду, суддя Зубков видав неправомірну ухвалу, згідно якої відповідачам забороняється брати участь у акціях протесту проти незаконної забудови, що безсумнівно порушує їх конституційне право на висловлення власної думки, а також ст. 151 ГПК України.

Саме тому пильна увага громадськості та ЗМІ до цієї справи є сьогодні вкрай необхідною. Ініціативна група мешканців вулиці Гончара закликає усіх киян та журналістів, яким не байдуже майбутнє власного міста, прийти на засідання Шевченківського райсуду 23 грудня, щоб підтримати відповідачів.

«Якщо суд вдовольнить нахабні вимоги забудовника, це стане прикрим прецедентом, що поставить під загрозу інші громадські протести проти незаконної забудови», – прокоментувала Євгенія Бєлорусець.
Subscribe

  • (no subject)

    такая солнечная москва - 本当ですか - город чужой мечты, где все на своих местах: белокаменные просторы, мосты, страх высоты; жулики, воры, на…

  • (no subject)

    само по себе человеческое общение - бесконечные нагромождения вопросов и ответов, вежливых отказов, риторических возгласов, лаконичных междометий -…

  • (no subject)

    восстановлю-ка из черновика ленту новостей: встретил паука, поздоровался с ящерицей, спас червяка от палящего солнца и голодных муравьев. хорошо на…

Comments for this post were disabled by the author